Fotografie 68: Výstava nejlepších snímků

Jak jsme žili v roce 1968? Přijďte na výstavu nejlepších snímků z té doby, které dorazily do naší velké fotografické soutěže.

„V podtitulu soutěže bylo téma každodenního života v Československu v roce 1968. Jsem ráda, že nám dorazily i fotografie, které nezobrazovaly jen ty nejdramatičtější momenty z ulic a náměstí Prahy a dalších větších měst. Lidé tehdy žili i normální život, který přinášel naopak pěkné momenty. To všechno uvidíme také na výstavě v Czech Photo Centre,“ říká porotkyně Veronika Souralová, která je současně ředitelkou galerie Czech Photo Centre.

Čtěte takéDokumentární cyklus České televize Ten okamžik k 50. výročí invaze a výstava fotografií

Soutěž organizují Český rozhlas a Czech Photo

Soutěž je součástí projektu Českého rozhlasu 68, který se snaží připomenout události vpádu vojsk Varšavské smlouvy, k nimž u nás došlo před 50 lety. Právě Český rozhlas sehrál při informování o situaci z noci 20. na 21. srpna klíčovou roli.

Nezisková společnost Czech Photo, která je partnerem projektu, měla prostřednictvím Veroniky Souralové své zastoupení v porotě soutěže a zároveň poskytuje prostory galerie Czech Photo Centre pro výstavu vybraných snímků soutěže.

V prostorech Czech Photo Centre bude současně probíhat výstava fotografií Oldřicha Škáchy Okupace 1968. Ta bude navíc doplněna o autorovu stylizovanou fotokomoru s původním zařízením a fotografiemi jeho atelieru, které pořídil fotograf Petr Šálek. Zároveň s tím zde bude promítán film Evalda Šchorma Zmatek, který zapůjčil Národní filmový archiv.

Další informace o projektu 68 a obou výstavách lze nalézt na adresách www.1968.rozhlas.cz a www.czechphotocentre.cz.

Nejnovější články

Další události