Výstava Otty Dlaboly v galerii Českého rozhlasu

Fotograf Otto Dlabola představí od 19. července svou tvorbu v pražské Galerii Vinohradská 12 v budově Českého rozhlasu. Tentokrát půjde nejen o černobílé fotografie Marty Kubišové a Karla Kryla, ale také o snímky z Prahy v srpnu 1968.

V první místnosti galerie bude vystaveno dvanáct fotografií z 21. srpna 1968, které byly pořízeny od budovy rozhlasu na Vinohradské ulici v Praze. Na dalších snímcích uvidíte Martu Kubišovou a Karla Kryla, zpěváky, kterým osmašedesátý rok ovlivnil kariéru i život.

Výstava fotografií Otty Dlaboly bude otevřena každý čtvrtek od 12 do 18 hodin. Bude možné ji navštívit i u příležitosti pietního aktu, který se koná na památku padlých při srpnových událostech. Proběhne v úterý 21. srpna a galerie bude otevřena od 10 do 15 hodin.

Prostřední místnost galerie funguje jako malé muzeum rozhlasové techniky a historických radiopřijímačů. Ve třetí místnosti galerie budou vystaveny další Dlabolovy snímky zpěváků. Nebude chybět ani velkoplošná projekce jeho slavných fotografií, které jsou známé ať už z obalů LP, CD a DVD či titulních stránek časopisů.

Ottu Dlabolu zná většina lidí jako fotografa hvězd české i světové populární hudby. Jeho fotografie zdobily gramofonové desky Karla Gotta, Marty Kubišové, Waldemara Matušky, Hany Zagorové, Jiřího Šlitra, Hany Hegerové, Ivety Bartošové, Evy Pilarové a mnoha dalších. Sám říká, že jeho portfolio zahrnuje více než 500 tváří. Martu Kubišovou poprvé fotografoval při natáčení pořadu Píseň pro Rudolfa II v roce 1967. V roce 1969 fotil začínající trio Golden Kids – Marta Kubišová, Helena Vondráčková a Václav Neckář. V roce 1970 se stal dvorním fotografem Karla Gotta.

Další události