Tániny prázdniny v Alpách

17. srpen 2018

Patnáctiletá Táňa je poprvé na Západě – tráví prázdniny u příbuzných v Rakousku. První opojné doušky svobody ale rychle zhořknou, když ji tam zastihne zpráva o srpnové invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Vrátí se do okupované Prahy za rodiči a přáteli? Nebo má riskovat možné následky pro rodinu doma, když zůstane v Rakousku? Poslechněte si seriál, založený na skutečných událostech léta 1968.

Všechny epizody

Příběh na pokračování je založený na skutečných událostech léta 1968. Vznikl jako součást mobilní aplikace Návrat ´68.

  • Námět, scénář, režie: Ondřej Cihlář
  • Sounddesign, hudba: Martin Hůla
  • Hrají: Hedvika Řezáčová, Aňa Geislerová, Daniela Voráčková, Richard Fiala, Barbora Mišíková, Ondřej Bauer, Evženie Nízká, Jiří Böhm, Hana Müllerová, Lenka Loubalová, Petr Prokop, Ondřej Cihlář a další
autoři: Ondřej Cihlář , Robert Candra | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.